Ultrason

Gelişen teknoloji ile, ağrı tedavilerinde ve ağrı hastalarındaki kas iskelet sistemi kaynaklı ağrıların yanı sıra, bel ve boyun ağrısına sıklıkla neden olabilen...

Gelişen teknoloji ile, ağrı tedavilerinde ve ağrı hastalarındaki kas iskelet sistemi kaynaklı ağrıların yanı sıra, bel ve boyun ağrısına sıklıkla neden olabilen eklem ve sinirsel problemlerde ve omuz-kalça ağrılarına neden olabilen bağ yaralanmaları ve tendon rahatsızlıklarında ultrason kullanımı tedavi başarısını artıran bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ultrason ile kas iskelet sistemi hastalıklarının tedavisinde özellikle eklem kaynaklı ağrılarda (diz, kalça, omuz, omurga kaynaklı) lokal enjeksiyon uygulamaları sıklıkla başvurulan bir tedavi yöntemidir. Klinik ortamda yapılabilmesi, radyasyon içermemesi ve pratik kullanımı hem uygulayan hekim, hem de hasta için bir avantaj sağlar. Ultrason rehberliğinde PRP, CGF, kök hücre gibi hastanın kendi dokusundan elde edilen ürünlerin yanında, ozon, lokal anestezikler ve diğer ilaçlar da enjekte edilebilmesini sağlar. Ultrason rehberliğinde yapılan enjeksiyonlar ile ilgili bölgedeki damar, sinir, kas, eklem yapılarını ayrıntılı bir şekilde görme imkanımız vardır. Bu şekilde yapılan enjeksiyonların etkinliği artmakta ve hastaların da iyileşme süreci hızlanmaktadır.