Termografi

Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul Bratislava Üniversitesinde (Gesundheits-Campus der Universität Bratislava EU Nöralterapi Biothermologie ÖĞ) biyotermoloji...

Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul Bratislava Üniversitesinde (Gesundheits-Campus der Universität Bratislava EU Nöralterapi Biothermologie ÖĞ) biyotermoloji eğitimleri vermektedir.

Termografi cihazı ısı radyasyonu adı verilen özel bir ölçüm sistemi kullanarak vücut yüzeyinde sıcaklık dağılımı ve çevre koşullarının organizmada meydana getirdiği değişiklikler hakkında bilgi verir. Bu da bize vücudun regülasyon kapasitesi hakkında bilgi vermiş olur ve hastalıkları erken aşamada teşhis etmeye yardımcı olur.

Vücudun belli bölgeleri, 20-23 oC olan oda sıcaklığında 2 defa (2. ölçümde oda sıcaklığı 5-10 derece daha düşüktür) termografi cihazı ile ölçüm yapılır. İlk ölçüm bittikten sonra hasta 10 dakika tedavi odasında bekletilir ve ikinci ölçüm yapılır. Daha sonra ölçüm sonuçları analiz edilir. Birinci ve ikinci ölçüm arasındaki sıcaklık farkı regülasyon kapasitesi hakkında bilgi verir.

Termografi ideal tanı ve nöralterapi uygulamalarında hastalığın prognozu hakkında bilgi verir.

TERMOGRAFİ İLE:

  • Erken dönemde vücuttaki düzensizliklerin saptanmasına yardımcı olur.
  • Vücudun regülasyon kapasitesi hakkında fikir verir.
  • Bağırsak bölgesindeki düzensizlikler gıda alerjileri ve gıda intoleransı hakkında bilgi verir.
  • Termografi doku kitle büyümesi takibinde anlamlı bilgiler verir.
  • Termografi nöralterapi tedavisinde kontrolü kolaylaştırır.