Color-punktur Tedavisi

Renk tedavisi anlamına gelen color-punktur, tıpkı lazer akupunktur gibi iğne fobisi olan hastalarda tercih ettiğimiz bir stimülasyon tedavisidir. Akupunktur...

Renk tedavisi anlamına gelen color-punktur, tıpkı lazer akupunktur gibi iğne fobisi olan hastalarda tercih ettiğimiz bir stimülasyon tedavisidir.

Akupunktur noktalarına ışık ile yapılan bu uyarıya ek olarak renklerin frekanslarının da eklendiği bir yöntemdir. Renklerin tedavi edici özellikleri ile ışık bilgisi birleşince daha derin tabakala ve daha hızlı etkileşim özellikle ağrılı hastalarda, lenfatik stres varlığında ve emosyonel yüklenmelerde anlamlı sonuçlar vermektedir.

Color-Punctur kanıtlanmış ve güvenilir Tamamlayıcı Tıp Yöntemleri olarak bilinen: Renk-ışık, akupunktur, atımlı pulsatif manyetik alan, eksojen ve endojen bioenformasyon ve ayrıca regülasyon ve biyorezonans terapilerini bir cihazda birleştiren sistemin adıdır.

Color-Punctur’un çalışma sistemin temeli atımlı manyetik alana seçilen rengin Solar Frekansını modüle ederek bir manyetik iletiş üzerinde bedende yer alan sinir çıkış noktalarına veya akupunktur noktalarına iletmesidir. Bedenimiz molekül altı düzeydeki iletişimin elektromanyetik sinyaller yani biofotonlar yardımıyla gerçekleştiğini biliyoruz.

Biofotonların bir tür ”Kablosuz bilgi ağı” halinde ve hücre aktivitelerini yönetirler. Onlar Hücrelerimizin ışığı ve biyoenerjik düzeyde organizmamızın kendisinin düzenlemesinde temelini oluşturuyor.

RENKLERİN DÜNYASI
Günlük yaşantımızda hepimizin renklerden etkilendiği bir gerçektir.

Bulunduğumuz mekânlarda canlı renkler bize huzur ve neşe verirken, donuk ve kirli renkler sıkıntı verir.

Renklerin şifadaki anlamları ve tercih edilme sebepleri

Her renk bedendeki bazı rahatsızlıkları ortadan kaldırmak için kullanılma potansiyeline sahiptir. İyileşmenin sayısız farklı yollarından sadece birisidir renkler ve aslında en doğalıdır da. Renklerin ne anlama geldikleriyle ilgili sizlere kısaca bilgiler vermek istiyoruz.

Kırmızı: Dolaşımı bozulmuş dokulardaki dolaşımı düzenlemek ve soğuk vücut bölgelerini ısıtmak için kullanılır.

Turuncu: Cinsel potansiyeli arttırır ve bağışıklığı güçlendirir. Bedendeki genel enerji dağılım düzeyini hızlandırır. Yorgunluğa, depresyona, bağırsakların verimli çalışmasına ve uykusuzluğa iyi gelir. Turuncu renk metabolizmayı hızlandırır. Zihni harekete geçirir. Pankreas, böbrek, dalak sorunları, karaciğer hastalıkları ve mide ülserine karşı faydalıdır. Romatizma şikayetlerini azaltmaya yardımcı olur. Emziren anneler için de faydalıdır.

Sarı: Dağınık ve sisli bir beyni temizlemeyi ve doğrusal zihin işlevlerini güçlendirmeyi sağlar. Sindirim sisteminin gücünü arttırır. Karaciğeri güçlendirir, baş ağrılarına ve migrene karşı etkilidir. Sarı midenin ve sindirim sisteminin de rengidir. İştahı açar, hazımsızlığı ve sindirim sistemi rahatsızlıklarını önlemeye yardımcı olur. İştah açıcı etkisi ile özellikle iştahsız çocuklar için faydalıdır. Vücuttaki zehirli maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasını kolaylaştırır ve kanı temizler

Yeşil: Tüm bedenimiz için genel dengeleyici ve şifacı olarak etki eder. Düşünce ve duygulanım değişikliklerini kısmen stabil edici etkisi vardır. Psikolojik rahatsızlıklarda, uykusuzluk ve uyumsuzluklarda kullanılır. Verem ve kalp hastalıklarına karşı faydalıdır. Mide rahatsızlıklarına karşı direnci arttırır. Zehirli maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Sinirleri destekler. Hücrelerin yenilenmesini ve onarılmasını sağlar.

Mavi: Sakinleştiricidir. Sinir sistemini ve bedenin hararetini azaltıcı, algılama yeteneğini geliştirici özelliği vardır. Mavi renk, gözleri ve sinirleri rahatlatır. Göz hastalıklarına ve strese, sinirsel baş ağrısı ve migrene karşı faydalıdır. Guatr, boğaz ve bademcik ağrısı gibi boğaz hastalıklarında mavi renk tedaviyi destekler. Kızamık, boğmaca gibi çocuk hastalıklarında etkilidir. Diş çıkaran çocukları rahatlatmaya yardımcı olur. Sakinleştirici ve kan akışını yavaşlatıcı etkileri ile tansiyonu düşürür. Bu özelliğinden dolayı yüksek tansiyonda ve ateşli hastalıklarda faydalıdır.

Mor: Korku ve kaygının azaltılmasında (anksiyete tedavisinde), kanın temizlenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Konsantrasyonu arttırır. Mor renk, vücuttaki hormonları ve salgı bezlerinin çalışmasını da etkilemektedir. Özellikle sara, menenjit gibi beyin hastalıklarında tedaviyi destekler. Eklem iltihaplarına karşı faydalıdır. Ayrıca, kanı temizler ve akciğer, karaciğer, kalp ve böbreklerin çalışmasını düzenlemeye yardımcı olur.

Beyaz: Akciğer ve bağırsak hastalıkları ile şeker hastalığının tedavisinde beyaz renkten faydalanılabilir.

Pembe: İnsanı sakinleştirir ve vücudu rahatlatır. Sinir ve böbrek hastalıkları ile epilepsi (sara) hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.

Kahverengi: Rahatlık ve güven verir. Zihni faaliyetleri destekler. Çocukların kendilerini güvende hissetmeleri için faydalıdır.