TRAVMA SONRASI BAŞ AĞRISI

Soru : 23 yaşındayım ve başımda son zamanlarda çok şiddetli bir ağrı mevcut. Başım duvara çarptıktan sonra ağrılarım çok şiddetlendi. Sanki kafamın içindeki damarlar çatlıyormuşcasına başım ağrıyor. Özellikle yattığım zaman ağrılarımda bir şiddetlenme oluyor.Şimdiye değin 6 doktora gittim filmler çekildi ve pek çok ağrı kesici kullandım fayda etmedi.  Başımı çarptığım günden beridir adetlerimdede bir düzensizlik başladı. Bana yardım edin lütfen. İlknur/İstanbul

Cevap : Başağrısı, hekime başvuran hastaların yarısından fazlasında saptanan bir yakınmadır. Baş ağrılarının çoğu ciddi hastalıklara bağlı değildir.Ancak  menenjit, serebral kanama ve beyin tümörü gibi ciddi problemler sonucu ortaya çıkanların tedavi edilmeleri gerekir. Kronik baş ağrılarının en sık görülen nedeni ise psikiyatrik problemlerdir.

Ancak siz bir travma tanımlıyorsunuz. Özellikle de duvara çartıktan sonra ağrılarınızın şiddetinde artış olduğunu ve regllerinizin düzensizleştiğnden  yakınıyorsunuz.

Bu rahatsızlığınızın tedavi şekli Nöralterapidir. Nöral terapi temel etki mekanizması vejetatif sinir sistemidir. Bizim bedenimizde yaklaşık 500.000 km uzunluğunda bir sinir sistemi var. Geçirmiş olduğumuz ameliyatlar ve hastalıklar sizin özel durumunuzda başınızı çarpmış olmanız sonucu ortaya çıkan dengesizlik vejetatif sinir sisteminde bir düzensizlik yaratmıştır. Nöral terapi uygulanmadan sizin rahatsızlığının tedavi tam olmayacaktır. Ya bize başvuracaksınız veya Nöral terapi derneğinin vermiş olduğu eğitimlere katılmış olan birine tedavi olmanız gerekiyor. Ben Türkiyed deki Nöral Terapi Derneğinin Başkanı ve buradan bunların eğitimini veren ve kordine eden hekimim.

DR. HÜSEYIN NAZLIKUL