HAYATI KEŞFET - ANTİ AGİNG YAŞAM KILAVUZU

Hayatı Keşfet

Artık dijital teknolojinin hakim olduğu bir dünyada yaşıyoruz, artık son model arabalar kullanıyor, ses hızını aşan uçaklarla gideceğimiz yere ulaşıyoruz, dünyanın bir ucundaki insanlara görüntüyle, sesle ulaşabiliyoruz.

Keşfetmek kavramının hakkını vererek yaşıyoruz ve bizim rahatımız için yüzlerce bilim insanı geceli gündüzlü çalışıyor. Bilimle, teknolojiyle, tıpla uğraşmayan insanlar için gerçekten hayata keşfedecek bir şeyi kaldı mı?

“Hayatın keşfedecek neyi kalmış?” demeyin.

Günlük hayatın keşmekeşi içindeki insan doğanın kendisine bahşettiği yetenekleri dahi kullanmayı unutabiliyor. Aslında yaşadığımız doğal ortamla bedenimiz öylesine büyük bir uyum içindedir ki; doğa, bedenimize yapabileceğimiz bütün olumsuzlukların üstesinden gelecekken, biz insanlar bunun bile yeterince farkında değiliz.

Beden ve ruh sağlığımızı, iş ve sosyal hayattaki uzun ve kısa vadeli hedefleri gerçekleştirmekle koruyabileceğimizi sanısıyla yaşıyoruz. Oysa, modern hayatın bize sunduğu bir çok nimet, sağlığımızı tehdit ediyor.

Gözlerimizin baktığı, elimizin tuttuğu, zihnimizin algıladığı ve algılayamadığı birçok etken bizi sağlıklı bir hayattan uzaklaştırırken, biz daha neyle karşı karşıya olduğumuzun farkında bile değiliz.

Oysa, bütün bu olumsuzlukları yenmek için son derece basit önlemler yeterli.

Lafı uzatmadan niyetimizi söyleyelim; bu kitabın birincil amacı Anti Aging felsefesinin kılavuzluğunda insanın kendisini keşfetmesidir.

İnsanın varolduğu doğal ortam içinde bedenini, bedeninin işleyişini keşfetmesidir.

Modern dünyada yaşarken karşılaşacağı olumsuz koşullardan beden ve ruh sağlığını koruyabilme becerisini keşfetmesidir.

Ruh sağlığımızı korumanın, beden sağlığını korumaktan geçtiğini keşfetmektir.

Önemsiz addedilen küçük hastalıkların bedenimizde kalıcı rahatsızlara davetiye çıkardığını, oysa bu gibi rahatsızlıkların tedavisi kadar, bunlardan korunma yollarının da önemli olduğunu keşfetmesidir.

Anti Aging, bir moda değildir.

Yaşamımızın her anında bizi diri, dinç, uyanık ve sağlıklı kılacak bir kılavuzdur.

Yaşamımızın her dönemi kendine has bir güzelliği vardır; bebeklik, çocukluk, ilk gençlik, gençlik, orta yaş ve yaşlılık bizim irademiz, kontrolümüz dışında yaşadığımız olgulardır. Ancak insan bilinçlenmesiyle birlikte bu olguları kabullenip, hayatının her anından zevk alarak yaşayabilir.

Bu kitabın amacı, hangi yaşta olursak olalım, bugünden başlayarak, yaşadığımız dönemin güzelliklerini keşfetmenize kılavuzluk etmesidir. Bu gönüllük ve irade üzerine inşa edilebilecek süreçtir ve bizi yıllar boyunca hastane kapılarından, hasta yataklarından uzak tutacaktır.

Keşfetmeyi arzulamak ve kaliteli bir hayatın habercisidir.

Ve sağlık bakımında kaliteli bir hayat, teknolojinin size sunduğu yüzlerce, binlerce buluştan  daha yararlıdır.

“Hayatı Keşfet”mek demek; doğru, yeterince ve sağlıklı beslenmeyi keşfetmek anlamına geliyor.

“Hayatı Keşfet”mek demek; sağlıklı bir yaşam için egzersizi, sporu keşfetmek anlamına geliyor.

“Hayatı Keşfet”mek demek; sağlıklı, uzun yıllar sürecek bir cinsel hayatı keşfetmek anlamına geliyor.

“Hayatı Keşfet”mek demek; doğanın bize sunduğu yüzlerce bitkiden, besinden yeterince, gerektiğince yararlanmak anlamına geliyor.

 “Hayatı Keşfet”mek demek; bedenimizde herhangi bir araz çıkmadan, olası rahatsızlıklara karşı önlememizi almamız anlamına geliyor.

“Hayatı Keşfet”mek demek; günlük hayatta, iş hayatında, aile hayatında olası engelleri aşmak için enerji depolamak, zinde bir hayat sürmek anlamına geliyor.

“Hayatı Keşfet”mek demek; bedenimize ve ruh sağlığımıza saygı göstermek anlamına geliyor.

Yaşamınızın hangi döneminde olursanız olun “Hayatı Keşfet”mek için geç kalmadınız.

Dr. Hüseyin NAZLIKUL

www.huseyinnazlikul.com